Milyonlarca çift bebek sahibi olmak için bugün odalarına çekilecek. Sebebi de bugünün bebek sahibi olmanın en ideal günü olması. Öyleki ki İngiltere’de ocak ayının ikinci günü ‘ulusal bebek üretim günü’ olarak anılıyor.

İngiltere’de meydana getirilen bir araştırmanın resmi sonuçlarına gore, İngiltere’de doğumların en yaygın olduğu gün 26 Eylül, averaj gebeliğin uzunluğu dikkate alınarak meydana getirilen araştırmaya gore en fazlaca hamile kalınan gün 2 Ocak! Bu çalışmaya gore, çocuk sahibi olmak için beraber olan çiftlerden bazıları bugün saat 22.36 civarında hamile duracak. 

NEDEN 2 OCAK?

Uzmanlara gore yüksek gebeliğin bu tarihe denk gelmesinin altındaki yaygın niçin yılbaşı tatilinin son gününe denk gelmesi. İngiltere’de 2 Ocak resmi dinlence. Yılbaşı tatilinin son gününe denk gelen 2 Ocak’ta uzmanlara gore çiftler işe dönmeden ilkin keyifli zaman geçirmeyi tercih ediyor. Aynı şekilde yeni yılda hamile alma istediği de artıyor. Aynı araştırmanın bir öteki sonucuna gore, 2 Ocak’ta cinsel ilişkide bulunan çiftlerin yüzde 60 hamile duracak. 

ÇİFTLER BUGÜNÜN SIRRINA İNANIYOR

Channel Mum adlı web sitesinin yapmış olduğu bir öteki araştırmaya gore ise çiftlerin yüzde 71’i gebelik şanslarını attırmak için geleneksel olmayan şekilleri denemeye eğilimli. Çorap giymek, seksten sonrasında hamburger yiyecek yada soğutulmuş iç çamaşırı giymek benzer biçimde. 

EN YAYGIN HAMİLE KALMA TAVSİYELERİ

1500 anneyle meydana getirilen bir anket sonucuna gore, en fazlaca rastlanan tavsiyle bitter çikolata yiyecek. Çiftlerin yüzde 37’si hanımefendilerin bitter çikolata yemesinin hamilelik şansını arttırdığına inanıyor. Yüzde 32’i ise ananas suyunun hamileliği arttırıcı günü bulunduğunu düşünüyor. 

Her 10 kişiden biri hamile kalmak için yatakta çorap giydiğini bunun anne adayının ayağını sıcak tuttuğunu ve gebelik şansını arttırdığını söylüyor. Karanlıkta uyku, tüm elektronik cihazları kapatma ve Wİ-Fİ’yi kesmek de öteki tavsiyelerden.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.