İnsanların düşünceleri cinsel hayatlarını direkt etkilemektedir. Kişinin negatif düşünceleri, kafasında kurduğu negatif düşünceler direkt yaşamı ve cinsel yaşamını direkt etkilemektedir. Bu durumda negatif düşüncelerden uzaklaşmak gerekmektedir. 

Cinsel detoks için yapılması ihtiyaç duyulan…

– Yaşamınızda size negatif düşüncelerin oluşmasını sağlayacak ortamlardan uzaklaştırın. Bilhassa cinsellik esnasında sizi negatif düşüncelere kendinizi kapatın.

– Kendinize pozitif ve rahat ortamlar oluşturun, bunun için size iyi gelebilecek kitaplar, ve cinsel içerikli videolar seyredebilirsiniz. Sizi rahatlatabilecek hayaller kurun, ümitsizlik, korku benzer biçimde olumsuzluklardan uzak durun. 

– Partnerinizle aranızdaki diyalog samimi ve açık olmasını sağlayın. Birbirinizden sakladığınız durumlar sizi huzursuz olmanıza niçin olabilir.

– Hiddet problemi yaşıyorsanız bu durumu atlatabilmek için çözüm yolları oluşturun ve öfkenizi denetim altına almaya çalışın.

– Uyku her şeyin temelinde yatmaktadır. İş yaşamınızda ve gerek cinsel yaşamınızda uykunuzu tertipli haline getirin ve vücudunuzun gereksinim duyan dinlenmeyi sağlamalısınız.

– Cinsel hayatınızı devamlı hale getirmeye itina göstermelisiniz. 

– Gerek cinsel yaşamınızda gerek partnerinizle paralel olan sıhhatli bir ilişki için uzman terapistlere başvurabilirsiniz. Bu durumda ara sıra yaşamınızda uzman terapistten yardım almaktan çekinmeyin.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.