Bir çoğumuz ara sıra cinsel isteksizlik problemini yaşarız fakat bunu dile getirmekten hoşlanmayız. Aslına bakarsak bu şekilde durumlarda yapabileceğiniz şey ilk olarak problem ile yüzleşip iyi mi düzeltebileceğinizi düşünmeniz olmalıdır. Uzmana görünmeden ilkin deneyebileceğiniz naturel şekilleri sizler için derledik. İşte bu gıdalar cinsel isteği artırıyor…

Kırmızı Biber

Acının, cinsel isteği artırdığı uzmanlar tarafınca söylenir. Acı biber kan dolaşımınızı hızlandırır ve kendinizi sekse daha hazır hissetmenizi sağlar.

Zencefil

Çaylarınıza enfes aroma katan, onlarca faydası olan bir nebat olan zencefil, tüketildiğinde erojen bölgenizde hassasiyeti artırır. Tüm vücut sistemini -özellikle cinsel talep konusunda- uyarır, bedenen ve ruhen güç kazandırır.

Çikolata

Her insanın senelerdir ezberlemiş olduğu bir etkiye haiz. Bilim adamlarının her araştırmasının sonunda ulaşmış olduğu aynı netice; çikolata serotonin hormonunu artırıyor.

Kuşkonmaz

Eski Yunan ve Romalılardan beri sevilerek tüketilen bu besinin sevilmesinin sebeplerinden biri de, kuşkonmazın afrodizyak etkisine haiz olmasıdır.

Çilek

İçerisinde A, B ve C vitaminlerinin yanısıra kalsiyum, demir ve fosfor içeren çileğin cinsel açıdan yararları ise; sperm miktarını çoğaltması ve cinsel organları besliyor olması.

Havuç

Havucun cinsellik hormonlarını aktive etmiş olduğu belirtiliyor.

İstiridye

İstiridye çinko bakımından oldukça varlıklı olan bir deniz ürünüdür ve bu muhteşem özelliği ile cinsel dürtüleri ortaya çıkardığı söylenmektedir.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.