Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırma sonucu Dictyophra mantarı koklandığı an hanımefendilerin orgazm olmasını sağlıyor.

Medicinal Mushrooms dergisindeki araştırma da ise şöyleki enteresan bir informasyon de yer ediniyor: Bu koku bayanları cezbedip, orgazm olmalarını sağlarken erkeklere ise son aşama çirkin ve itici gelmiş. Bununla birlikte erkeklere tesiri sıfır. Kokulu mantarların renklerine nazaran çeşitleri var. Sarı, yeşil ve kahverengi çeşitleri olan mantarlar bir tek lavların üstünde yetişiyor.

Hawaii’nin volkanik yamaçlarında yetişen mantarı bilim adamları 2011 senesinde inceledi. Araştırma sonucu ortaya çıkan netice hakikaten şaşırtıcı. Bu mantarın Dictyophora familyasından bir tür olduğu ortaya kondu.

Dictyophra türü mantarı görüntüsüyle de adam organını çağrıştırıyor.

Meydana getirilen araştırmaya katılan gönüllü kişilerin yarısından bir çok mantarı kokladıktan sonrasında orgazm yaşadı. International Journal of Medicinal Mushrooms dergisi mantar hakkında bir emek harcama yayınladı. Mantarın orgazm etmesinin sebebi ise yapısında bulunan hormon bileşenleri.

Cinsellik esnasında salgılanan nörotransmitterlerle benzerlik taşıyan bu hormon, cinsel uyarılmaya niçin olduğu saptandı. Mantarın bu kokuya haiz olmasının sebebi ise bilim adamlarına nazaran; böceklerin sporları taşıması ve bu şekilde üremeyi sağlaması.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.