Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’a yepyeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp, “Gece modu” adı verilen özellikle daha koyu tonlarda bir uygulama deneyimi sunacak.
8

hatsApp her geçen gün kullanıcılarına daha fazla özellik sunmaya devam ediyor. En son “emoji arama” özelliğiyle emojilere hızlı erişim imkanı sağlayan platform, Gece modu adı verilen özellikle daha koyu tonlarda bir uygulama deneyimi sunacak.

4

WhatsApp’ın yayınlayacağı mod, bilindik gece modundan biraz farklı olacak.

Standart gece moduna sahip uygulama ve cihazlar gece kullanıcıların gözünü alan beyaz renk tonunu tersine çevirerek görsel anlamda iyileştirmeler sunuyor.

3

WhatsApp’ın sunmaya hazırlandığı özellikte ise gece çekilen fotoğraflar daha net çıkacak.

Ayrıca bu özelliği gece karanlığında görüntülü konuşma yaparken de kullanabileceksiniz.

5

Böylece gece karanlığında görüntülü konuşma yapamama sorunu da ortadan kalkacak.

Şimdilik iOS kullanıcılarına geleceği tahmin edilen bu modun kısa süre sonra Android kullanıcıları için de sunulması bekleniyor.

9

Daha önce WhatsApp’ta listesinde yer alan tüm kişilerin her formatta dosya gönderebileceğini sizlere aktarmıştık.

Şimdiyse WhatsApp’ın yayınlanan son beta sürümü, emoji sayfalarında kelimelerle arama özelliğini getirdi. Yayınlanan son beta sürümüyle birlikte en uygun emojiyi anahtar kelimeler aracılığıyla bulabileceksiniz. Örneğin emoji arama kutusuna el yazarak el ile ilgili tüm emojileri görebilirsiniz.Emoji arama özelliğine erişmek için, yazı giriş alanının solundaki “gülücük” simgesine, ardından da sol alt köşedeki büyüteç ikonuna dokunmanız yeterli.7

Daha sonra ulaşmak istediğiniz emojiyle ilgili anahtar kelimeyi yazarak simgeye ulaşabilirsiniz.

Güncelleme şu anda beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. Kısa süre içerisinde nihai sürümle birlikte genel kullanıma sunulacak.

6

Whatsapp’ta uzun zamandır beklenen yazılanı geri alma özelliği çok yakında aktif hale geliyor. Sitesindeki “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasını güncelleyen WhatsApp, iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında bir mesajın nası geri alınacağını açıkladı.

Ücretsiz hızlı mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlar, artık geri alınabilecek.

Gerçeği söylemek gerekirse konuyla ilgili resmi bir bildiri uygulamanın resmi web sayfalarında bir süre için yayınlandı, ancak daha sonra kaldırıldı.

4

WhatsApp’ın resmi sayfalarında ‘sıkça sorulan sorular’ sayfasını güncelleyen şirket iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen bir mesajın nasıl geri alınacağını detaylandırdı. Sayfada yer alan bilgi, ” Geri Al” özelliği ile grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri alabilmenin nasıl mümkün olabileceğini anlatıyor. Bu detaylarda 5 dakika içinde gönderilen mesajların geri alınabileceği de yazıyordu.

1Bu işlemin tamamlandığını da “mesaj geri alındı” uyarısıyla anlayabiliyorsunuz. Alıcılar, mesajınız geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa, bunu yine ileti ekranlarında görebiliyorlar. Öte yandan mesajı geri alma işlemi başarısızsa, siz bir uyarı göremiyorsunuz

6

Şimdilik WhatsApp resmi sayfalarından kaldırılan bu özelliğin, çok yakında tüm kullanıcıların hizmetine sunulacağını düşünüyoruz. Yani son pişmalık ile aranızda sadece 5 dakika var

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.