Cinsel ilişki esnasında orgazm olurken baş ağrısı mı yaşıyorsunuz? Çoğu zaman orgazm esnasında baş ağrısı çekenlerin sayısı oldukça fazladır. Çoğu zaman bu durumun tehlikeli bulunduğunu düşünürler. Her ne kadar ender olsa da orgazm olurken baş ağrıları kimi zaman tehlikeli olabiliyor.

Orgazm esnasına baş ağırısı nedir?

Cinsel ilişki esnasında baş bölgesinde hissedilen bir ağrıdır. Tıpta ”Orgazmik baş ağrısı” olarak bilinmektedir. Cinsel birlikteliğin ön sevişme esnasında yada orgazm olurken görülmektedir. Başlangıçta ufak bir ağrı iken orgazma yakın dönemde keskin bir ağrı şekline dönüşür. Hastanın yaşamış olduğu korku ve ağrının sertliği, ilişkiden kaçınmasına yol açabilir. Masturbasyon ve boyun ya da yüz kaslarının ani kasılmasına yol açan vakalar da, bu tür ağrıları tetikleyebilir. Orgazmik baş ağrısı çoğu zaman hem hanımlarda hemde erkeklerde görülebilmektedir. Çoğu zaman her ne kadar kaçınılması yanlış olsa bile hastalar utandıkları için şikayetlerini dile getirmemektedirler.

orgazm olurken baş ağrısı

Orgazmik baş ağrısı tehlikeli midir?

Bu biçim ağrılar, genllikle migren ağrısına benzemektedir. ender de olsa beyin damar yırtılması bu tür ağrılara yol açabilir. Kafa ya da beyin içinde kan birikimi gelişebilir ki bu durum ani ölüm sebepleri arasındadır. Cinsel ilişki baş ağrısı tanısı konulmuş olan hastalarda; bu duruma yol açabilecek öteki ölümcül sebepleri bertaraf edebilmek için, asla eğer olmazsa bir kez beyin MR incelemesi yapmak gerekir. Gene de zeminde ölümcül bir mesele bulunması olasılığı oldukça düşüktür.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.