Cinsel ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin olmaması için hanım yada adamın korunması gerekmktedir. Bunun içinde oldukça kullanımı yaygın olan prezervatif kullanımı olmaktadır. Fakat prezervatifin kullanımı çoğu zaman yanlış uygulanmaktadır…

Prezervatif iyi mi takılır?

Fazlaca rahat olsa bile paketi doğru açtığınızdan güvenli olmalısınız. Prezervatifin hangi yönde yuvalandığını alayın sonrasında doğru yönde olduğundan güvenli olduktan sonrasında içinde bir damla kadar kayganlaştırıcı damlatabilirsiniz. Bu aşamada kayganlaştırıcı olarak bebek losyonu yada çeşitli yağ bazlı ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız. Bunun sebebi bu ürünler prezervatifin yapısını bozmaktadır.

Prezervatifin doğru bir halde takılması için penisin tam anlamıyla erekte olması gerekmektedir. Prezervatifi takarken baştan geriye doğru takmalısınız. Baş parmağınızla rezervuarı sıkarak içeride hava kalmasını engellemelidiniz. Herhangi bir yerde hava boşluğu olmamasına itina göstermelisiniz.

Prezervatif takarken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki mevzu ise cinsel ilişki esnasında ara ara denetim etmeyi ihmal etmeyin cinsel ilişki esnasında kuruluğa bağlı olarak yada başka sebeplerle prezervatif yırtılabilir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.