Vajinanın genişlemesi bir oldukça kadının dert yandığı problemler içinde yer almıştır. Cinselliğini ve doğumun vajinayı genişlettiğine dair sıkça sorulan soruları sizler için araştırdık. İşte oldukça merak ettiğiniz o probleminin cevabı…

Birazcık düşünülecek olursak vajinanın esnekliği inanılmaz derecede esnektir. Tampon ve doğum esnasında bir bebeğin çıkması derken dört gözle beklenen o sual sizce hakkaten doğru mudur? 

Women’s Health’e açıklamalarda bulunan Dr. Michelle Metz vajinayı cinsellik esnasında açılıp orjinal haline geri dönen kaslı bir lastiğe benzetiyor. Bu durumda yanıt evet benzer biçimde gözüküyor sadece ilk cinsel ilişkiniz vajinanızın boyutunun değişmesine niçin olabiliyor. Vajinal girişi kaplayan kızlık zarı yırtıldığında vajina girişinin boyutu genişliyor. Jinekolog Metz, değişik penis boyutlarında erkeklerle beraber olunduğunda vajinal girişin genişleyebileceğini sadece ilişki sonrasında yeniden eski haline döneceğini söylüyor. “Seksin tek başına vajinanızı kalıcı olarak genişletmesi olanaksız” diye ekliyor. Vajina kalıcı olarak genişlemese de fazla gerildiğinde kağıt kesiği benzer biçimde minik yarıklar ve sızlamalar olabilir.

seks vajinayı genişletir mi

Pek oldukça kadının bu mevzuyu dert ettiğini belirten hanım sağlığı uzmanı Dr. Jennifer Wider vajina girişinin averaj genişliğinin 2 ila 3.5 santimetre içinde değiştiğini söylüyor. “Bazı hanımefendiler labianın görüntüsünü bazıları ise fazla gevşek oluşunu dert ediyor” diyen Wider, pelvik duvarı egzersizinin vajinal duvarı güçlendirebileceğini ekliyor. Bu şekilde hem cinsel fonksiyonu gelişecek hem de idrar yolu problemleri azalacak.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.