Uykuda sex yapma hastalığı tıp alanında ”Seksomnia” olarak adlandırılmaktadır. Anlaşılacağı suretiyle kişinin uyku esnasında cinsel ilişkiye girmesidir ya da uyku esnasında mastürmasyon yapma isteği, partneriyle şuursuzca cinsel ilişkiye girme isteği olarak da tanımlanabilir. Bu durumu uykuda sex yapma hastalığını uyur gezelikle de benzetebiliriz. Uyuzgezerlikte yaşanıldığı benzer biçimde uykuda konuşmak bu rahatsızlıkla benzeşmektedir.  Bu durum alkol kullanımına bağlı olarak da gelişmektedir. 

uykuda seks yapmak

Uykuda sex ne durumlarda orataya çıkmaktadır?

Uykuda sex hastalığı meydana getirilen araştırmalara gore ayda bir kez kişinin cinsel ilişkiye girmiş olduğu saptanmıştır. Bu şekilde bir rahatsızlığı olanlar genelliklegünlük yaşamında sex yapmaktansa uykuda sex yapmayı tercih etmektedir.

Uykuda sek rahatsızlığının önüne iyi mi geçilebilir?

Bu rahatsızlığın önüne geçilebilmesi için meydana getirilen araştırmalara bakıldığında herhangi br tedavisi bulunmamaktadır. Fakat meydana getirilen tespitlere gore uyku bozukluğu ve strese bağlı olarak sinir tetikleyici birer unsurdur. Uykuda sex hastalığının tedavisi için kişilerin psikoanalitik terapilerden destek almış olduğu bilinmektedir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.