METEOROLOJİ’DEN yapılan açıklamada, “Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün gece saatlerinden sonra ve Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak ve Bartın) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi. AyrıcaKarabük Valiliği de, Karabük, Bolu, Düzce Zonguldak ve Bartın için “sağanak” uyarısında bulundu.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, bu gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Batı Karadeniz kıyılarında Düzce, Zonguldak ve Bartın yerel olmak üzere kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli, salı günü öğle saatlerinden sonra ise Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, vatandaşların meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

METEOROLOJİ Son dakika açıklaması olarakta Batı Karadenizde fırtına uyarısında bulundu.

Rüzgarın, yarın (18.07.2017 Salı) öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.